Stand Mankenleri

fuar-hostesi-fiyat-kampanya

Markaların, sponsor firma ya da kuruluşların; en bilindik şekliyle fuar katılımcılarının etkin bir tanıtım yapabilmek adına faydalandığı kritik ara elemanlara “stand mankenleri” denmektedir. Üretilen ürünler ya da sağlanan hizmetlerin tanıtımı amaçlanmaktadır. Genellikle üniversite öğrencisi veya yeni mezun bu kişiler, bilgilendirme ve yönlendirme yapabildikleri gibi çevre düzeninden de sorumludur. Desk benzeri sabit alanlarda çalışırlar. Servis hostesi ikram üzerine çalışırken stant hostesleri ikram yapmazlar. Fuar hostu da aynı işi yapan erkeklere verdiğimiz isimdir.

Mesleğin TSE ve İşkur’a göre farklı tanımları mevcuttur. Kongre, sergi, fuar gibi organizasyonlarda, standın düzeni ve müşteri hizmetlerinin verilmesi ile alakalı meslek TSE’ye göre “stand host/ hostesliği”dir. İşkur ise stant mankenleri ne iş yapar sorusuna şöyle cevap vermekte: “Önceden belirlenmiş bir zaman aralığı içerisinde, seminer, kongre, sergi, fuar vb. organizasyonlarda salon ve sergi alanlarını (stand) düzenleme, müşteri hizmetleri ve kabul kayıt işlemlerini yapma bilgi ve yeterliliğine sahip nitelikli kişidir.”

Stand mankenleri yarı zamanlı yahut tam zamanlı olarak kolayca iş bulabilir. Genellikle aktivitelerin yarı zamanlı olarak planlanması ve bir gün içerisinde diğer işlere nazaran nispeten iyi paralar kazandırabilmesi gibi sebeplerden ötürü üniversite veya yüksekokul öğrencilerinin, yeni mezunların tercih ettiği bir seçenek hâline gelmiştir. Bu durum uzun yıllardır böyledir. Bununla beraber amatör ruha sahip olan adaylar ve model/manken olmak isteyen kişiler de başlangıçta stant mankenliği veya fuar hostesliği yapmaktadırlar.

Stand mankenliği ve benzer kadro seçimleriniz için Ajansımız İstanbul Model Manken, uygun maliyetler ile kullanıcı odaklı çözümler sunmaktadır. Yüksek performans hedefliyorsanız sizleri de yol haritanızı belirlemek amacıyla ofislerimize bekliyoruz. Referanslarımız aklınızdaki tüm sorulara kalıcı yanıtlar bulabileceğiniz kalitededir. En kısa sürede çalışabilmek ümidiyle…

Katalog Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

Nasıl yardım edebiliriz ?

Size en hızlı şekilde yardımcı olabilmemiz için iletişime geçin.