Stand Hostesliği Ajansları

Stantd Hostesliği Ajansları ;

FUAR sezonu açıldı. 12 ay devam eden bir sektör olsa da, özellikle sonbaharda hareketlenen fuar sezonu iş fırsatlarını da gençlerimize beraberinde getiriyor. Sektör deneyimsiz ancak eğitimli gençlere düzenli para kazanma fırsatları sunuyor. Dikkat edildiği zaman dönemsel ve yarı zamanlı iş fırsatı sunan ilanlarda en çok satış temsilcisi ve hostes arandığı görülebiliyor.

Ülkemizde binlerce kişinin katılım gösterdiği uluslararası ve yerli birçok fuar organizasyonu şu anda devam etmekte. Türkiye’de yılda binin üzerinde fuar düzenlendiği bilinmekte ve bu sayılar aşağı-yukarı her yıl yükselen bir ivme gösteriyor. Stand hostesliği ajansları bu aşamada kritik bir öneme sahip. Kurumsal kimliği zedelememek ve en uygun prezantabl çalışanlarla ilerleyebilmek adına referans sunabilen ajanslarla çalışmak son derece önemli. Bu konuda kendine son derece güvenen İstanbul Model Manken kadrosu siz değerli müşterileri için yüzlerce farklı alternatif sunuyor.

Ağırlıklı olarak İstanbul’da devam eden fuar, organizasyon ve benzer alanlarda çalışan kişi ve katılımcı sayıları organizasyonun yapısına göre değişiyor. Giriş kapılarının konumu ve kaç holün açık olduğu, katılımcı firmaların stand sayıları iş yükü açısından en kritik noktalar. Ortalama bir fuarda 40-50 kişi iş imkânı bulabilirken, büyük fuarlarda sıkı durun bu rakam binlerce kişiye ulaşabiliyor.

Stant hostesliği için genellikle 1.65 cm’den kısa boya sahip olmamak, 18-25 yaş aralığında olmak ve uluslararası fuarlar için en azından orta düzeyde yabancı dil bilgisi isteniyor. Bazı ilanlarda 38 beden gibi bir sınırlamaya da rastlanabiliyor.

Gün geçtikçe gelişim gösteren fuarcılık sektöründeki mevcut hareketlilik çalışanların kariyer verilerini de etkilemiş durumda. Buna göre her yılın sonbaharında fuarcılık sektörünün iş ilanları, önceki aylara göre yüzde 20 oranında artış göstermekte. Sektör şu anda en çok satış temsilcisi ve stand hostesliği pozisyonları için eleman arayışında. Özellikle stand ve fuar hostesliği, harçlığının peşinde koşan iletişimi güçlü gençler için aynı zamanda özgeçmişlerine deneyim katarak yazabilecekleri iş fırsatları manasına geliyor.

İstanbul Model Manken’in referanslarını incelemeniz nihai kararı vermeniz açısından firmalar için yol gösterici niteliktedir.

 

Katalog Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

Nasıl yardım edebiliriz ?

Size en hızlı şekilde yardımcı olabilmemiz için iletişime geçin.