Prova Mankeni

Prova Mankeni

Mutlaka uzun boy ve düzgün bir fiziğe sahip olmak, başarılı bir prova mankeni kariyeri için yeterli değildir. Orantılı bir vücuda ve fotojenikliğe sahip kişiler; ürün sunumlarında yetenekli oluşları, rahat ve sempatik tavırları ile sektörde öne çıkarlar. Özellikle ülkemizde 1980’lerden itibaren atağa geçen hazır giyim üreticileri; markalaşma ve sunum konusunda kalifiye elemana her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyor. Burada devreye giren firmamız İstanbul Model Manken Ajansı, istediğiniz ölçülerdeki ve kalitedeki adayları siz profesyoneller ile buluşturuyor.

Modacıların tasarım adımıyla paralel ihtiyaç duyduğu prova mankenleri, tasarlanan kıyafetleri giyerek işin gelişimi ve son halini alması; katalog çekimleri ve özel tanıtım reklamları aşamasına en kısa sürede gelmesi konusunda kritik öneme sahiptir. Bayanlarda 1.70 erkeklerde ise 1.80 ve üzeri boya sahip olunması sektörde istenen ilk özelliklerden. Web siteleri için stok fotoğrafçılığı alanında çalışan kişilerinin, e-ticaret platformlarının ve farklı sanal mecraların da prova mankeni’ne ihtiyaç duyduğunu belirtelim.

Alanda çocuklarla da çalışan yaratıcıların bulunması, mesleğin sadece yetişkinler için olmadığının en güzel kanıtıdır. İstanbul Model Manken Ajansı’de 16 – 35 yaşları arasında farklı beden ölçüleri mevcuttur. 34’den 48 bedene kadar prova mankeni, iç giyim mankeni ve tekstil prova mankeni seçenekleri siz değerli müşterilerimiz için tedarik edilebilir.

Güzellik ve yakışıklılıktan ziyade tam vücut ölçülerinin istendiği tek mankenlik alanı olan prova mankenliği, özellikle öğrenciler için tam ve yarı zamanlı iş imkanları sunmakta. Bel ve basen ölçülerinizi koruyabiliyorsanız, part-time çalışıp iyi para kazanabilirsiniz. Her markanın kalıbı farklı olduğundan değişik standartlara ihtiyaç duyulabilmekte. Özellikle iç piyasaya mal hazırlayan üreticiler Türk standartlarına yakın adaylar ister. Rusya ve diğer doğu Avrupa ülkelerine ihracat yapanlar ise uzun ve daha ince prova mankenlerine ihtiyaç duyar. Yaş grubuna ve segmente göre istenilen özellikler farklılık gösterebiliyor.

Prototip yaratma sürecinde hayati öneme sahip bay-bayan prova mankenlerinden alınacak geri bildirim, tasarım öncesinde son derece önemlidir zira ürün piyasaya çıktıktan sonra tam da mankenin söylediği eleştirileri getiren son kullanıcı; sonraki partinin üretiminde zaman – para kaybına neden olabilir. Prova mankenleri şirketlerin; sigorta, yemek ve servis hizmetlerinden de faydalanıyor.

Firmamız bu hizmeti istenilen beden ölçüleri doğrultusunda eksiksiz teslim etmektedir.

Sadece birkaç işlemden sonra, profesyonel deneyimimiz ile tanışın.

Müşteri Yetkilisi, 0542 509 32 34
Profil-Dokun

Prova Mankenleri için Gerekli Bilgiler

• Modelin Vücut Ölçüleri
• Modelin Boyu
• Modelin Ayak Numarasını
• Modellerimizin sizinle hangi tarihte çalışacağını
• Modelin Hangi ürün için ihtiyaç duyulduğunu belirtmelisiniz.

Videomuzu İzleyin