Magnet Basımı

Magnet, farklı malzemelerden meydana getirilen; kompozisyon, yazı ve figürlerden oluşabilen, genellikle arkasımıknatıslı ve metallere yapışma özelliği olan küçük dekoratif objelerdir. Hatıra amaçlı hediye edilen bir ürün olarak piyasaya çıkmış; sonrasında ise etkili bir tanıtım ve reklam materyali haline gelmiştir. Günümüzde düğün, nişan, nikah, doğum, yaş günü gibi her türlü özel aktivite için kullanılmakta olan magnet’leri gelin biraz da teknik olarak detaylıca inceleyelim:

Girişte de belirttiğimiz gibi; üzerinde yer alan güçlü mıknatıs sayesinde, buzdolabı gibi metal zeminlere tutunarak takip edilmesi istenen mesaj ya da görselin göz önünde olmasını sağlar. Evlere hizmet sağlayan restoran, büfe, su bayisi gibi orta ölçekli iş verenler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Zira basılı malzemeler eskisi kadar ilgi çekmemekte ve yarattığı çevre kirliliği nedeniyle sıkça eleştirilmekte!

Bazı firmalar; çoğumuzun günlük hayatta sıkça işine yarayabilecek termometre, saat gibi bilgi mecralarına damagnet üzerinde yer veriyor. Tüm medya, moda ve tasarım işleriniz için tercih ettiğiniz firmamız İstanbul Model Manken, bu ve benzeri tüm tanıtım malzemelerini etkin bir biçimde tasarlayıp son kullanıcıya ulaştırabilecek bilgi ve beceriye sahip. Dikdörtgen, kare oval ya da istediğiniz farklı geometrik şekillerde tasarlayabileceğimiz magnet’ler, termometreli, not defterli, takvimli ya da acil telefonları üzerinde barındırabilecek şekilde de oluşturulabilir. Referanslarımız sayfasını incelemenizi öneririz.

Tasarım aşamasından sonra seçilen kağıt üstüne şeffaf olarak selefon döşenir. Mıknatıs arka yüze sıvama yöntemi ile sabitlenir ve kurumaya alınır. Uygun bıçak ile kesime geçilir ve çapaklar temizlenir. Magnet işlerinde İstanbul Model Manken olarak, genelde kuşe kağıt veya Amerikan Bristol kağıt tercih etmekteyiz. Ofsette ise genelde 4 renk veya özel renklerde kullanılır. Kullanılan mıknatıslar, 0,45 – 0,50 mikron seviyesinde olmaktadır. Selefonun kalitesizliği veya mıknatısın yapışma özelliğinin az olması gibi sorunlar magnet işlerinde sıkça yaşanabilmekte. 300 gram seviyesinde kağıt kullanılmasına, mıknatısların 0.45 mikron seviyesinin altına inmemesine, kesim bıçakların sorunsuz olmasına mutlaka dikkat etmeliyiz.

İsteyin, İstanbul Model Manken her türlü talebiniz için size yeter.

Belirtilmiş Olduğumuz Ürünlerin Min. Siparişi 1000 Adettir.

Bilmeniz Gerekenler

  • Üretim Süremiz 7 ( Yedi ) İş Günüdür.
  • Fiyatlarımıza K.D.V. Dahil Değildir.
  • Hazır Gelen Çalışmalardan ve orta ölçekli Çalışmalardan İlave Olarak Tasarım Ücreti İstenmez.
  • Profesyonel Tasarımlar da ücret taleb edilmektedir.
  • Karton Çanta tasarımları, CDR. – Fh9 -11 – Illustrator – PDF
    için geçerlidir.
  • Magnet Fiyat Listemiz Sayfamızda Mevcuttur. Sitemizde Olmayan Diğer Özellikleri ve Adetleri Bulunan Magnetler İçin Sipariş Geçilmelidir. İstenilen Özellikleri ve Adetleri Belirtmeniz Rica Olunur.

Magnet

Sadece birkaç işlemden sonra, profesyonel deneyimimiz ile tanışın.

Müşteri Yetkilisi, 0542 509 32 34

Bizimle İletişime Geçin