Fuar İçin Hostes

Hostesler bizlere; ürün, hizmet veya sunum yardımı sağlar. Tabi bu açıklamanın biraz kaba bir tarif olduğunu ve daha kapsamlı bir iş tanımı olduğunu belirtmekte fayda var. Genellikle yarı zamanlı ve daha ziyade öğrencilerin tercih ettiği geçici bir meslek olarak bilinir. Günümüzde fuar, kongre, toplantı ve benzer tanıtım organizasyonlarının fazlalığı düşünüldüğünde ne kadar kritik bir yardımcı eleman olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

Ülkemizde ve Dünya’da neredeyse her hafta fuarlar düzenlenmektedir. Üstelik kadın hostes sadece fuarlarda ve sunumlarda yer almaz. Data toplama, ağırlama, karşılama, anket yapma, yönlendirme, sunum ve benzer onlarca alt hizmet kolu için kendisinden faydalanılabilir. Erkek elemanlara ise sektörde “host” denmektedir. Yabancı dil, özellikle Rusça bilmeleri mali olarak işverenlere ve çalışanlara avantaj sağlar.

Uçuş hostesi, yer hostesi, fuar hostesi, karşılama hostesi gibi farklı kollarda mesleği değerlendirebiliriz. Hepsinin temelinde insana hizmet ve müşteri memnuniyeti vardır. En bilinen tanımıyla; sergi, toplantı, kurultay ve benzeri sunum alanlarında görev alan yardımcı kadın elemandır diyebiliriz.

Firmamız İstanbul Model Manken, siz değerli müşterileri için alanındaki en kalifiye elemanlarla çalışmaktadır. Bizlere iletişim formlarımız ve sabit telefonlarımız üzerinden ulaşabilir. Portföyümüz üzerinden bilgi sahibi olabilir ve referanslarımız sayfamızı inceleyebilirsiniz. İstanbul Model Manken, uzun yıllara yayılan tecrübesi ile siz değerli müşterilerine yüzde yüz memnuniyet vadetmektedir.

Etkinliğin düzenleneceği fuar merkezindeki alanda konuklarını karşılayan kadın hostesler, ziyaretçilere ikramlarda bulunmak ve varsa sorularını cevaplamak gibi farklı görevleri de üstlenebiliyorlar. Üstelik fuar ve benzer alanlardaki kadın hostesler, sıkça belirttiğimiz gibi sadece fuarlarda görev yapmayabilirler. Eğer gelenlerin isim, e-posta veya cep telefonu gibi bilgilerinin kayda alınması gerekiyorsa, bu işlemi hostesler üstlenir. Tüm bu sayılanlara ilave olarak, hizmet verilen kurum ya da firmanın kurumsal altyapısına uygun olarak giyinirler. Çoğu firma standart siyah ve beyaz renkli giysileri tercih etse de bazı kuruluşlar özel kıyafet talebiyle gelebiliyorlar.

 

 

Cnr Expo | Tüyap | İFM | İstanbul Kongre Merkezi | Haliç Kongre Merkezi | Günlük Hostes Ajansı İletişim; 0 5425093234.

Katalog Sayfasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

Nasıl yardım edebiliriz ?

Size en hızlı şekilde yardımcı olabilmemiz için iletişime geçin.