Erkek Manken olmak istiyorsanız kariyerinize herhangi bir yaşta başlayabilirsiniz. Sonuçta müşterinizin ve firmanızın isteklerini yerine getirebilecek kaliteye – duruşa sahipseniz, modayı ve gelişmeleri takip edebiliyorsanız, buna yasal olarak da engel bir durum mevcut değilse “mesleğim modellik” demeniz mümkün. Ajansların yeni erkek mankenlerideğerlendirirken göz önüne aldığı kriterler ise aşağı yukarı aynı. Bazı firmalar; aşırı gösterişli, trendlere uygun bir duruş kaygısı taşırken bazıları daha alışılmadık görüntüler isteyebiliyor. Modelle özdeşleşmek isteyenler ise daha “sade” ve az photoshop’lu mankenleri tercih ediyor.

Özetle Erkek Manken olmak isterseniz ve fiziğinize güveniyorsanız, mankenlik yapmak için tüm paranızı pahalı portföy fotoğraflarına harcamanıza gerek yok. Başarınız kendinize duyduğunuz güvenle doğru orantılı olacak. Şişman manken, el mankeni, fitness mankeni; değişik durum ve koşullar için aranan modeller gibi kavramlar mevcut. Dolayısıyla, Erkek manken olmak için bir Mr Olympia vücut şampiyonu olmanız gerekmiyor.

İfadenize ne sıklıkla piyasada ihtiyaç olduğuna göre ise kazancınız değişiyor. Başlangıçta yüksek meblağlar ile çalışmayacağınızı bilmelisiniz. Bir Evandro Soldati, Marcus Schenkenberg, Tyson Beckford ya da Scott McGregor değilseniz yerli ya da yabancı dizilerden teklif beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu da Erkek mankenlik mesleğinin bir alt kolu gibi nitelendirebileceğimiz TV’da gözükme fırsatı demek.

Bu aşamaya gelinceye dek, etkinlik ya da promosyon işlerinden; aile babası, iş adamı, doktor vb. pozlar istenebilecek çekimlere kadar değişik alanlarda çalışmanız istenebilir. Merak etmeyin! İlerde bu meslekten emekli bile olsanız duruşunuzu koruduğunuz müddetçe iş bulmanız mümkün. Neticede müşterinin ajansa hangi taleple geleceğini kestiremezsiniz. Burada önemli olan sizi iyi temsil edebilecek bir firmaya sahip olmanız.

Biraz da teknik bilgiler paylaşalım:

Kendinizi değil kıyafeti göstermeniz istendiğinden, uzun bir boya sahip olmanız şart! 1.80 sınır olsa da boyu 1.90 olan adaylar bir adım öne çıkıyor. Öte yandan ajansa başvurduktan sonra sahip olduğunuz ölçüleri de mutlaka korumak zorundasınız. Hem yüz, hem de duruş kalitesi mevcutsa “Top Model” olmamanız için hiç bir neden yok! Yeter ki sabırlı olun.. Fotomodel seçimlerinde ise, yüz güzelliği nispeten daha önemli bir kriter olmakta. “Kaslı olursam yakışıklı olurum” düşüncesindeyseniz fitness modelliği yapabilirsiniz ancak size tavsiyemiz bu düşüncenizden vaz geçmeniz yönünde olacak.

İdeal ölçüler modacının istediği seçimlere göre değişse de standart beden ölçüleri, Türkiye`de 36-38 bedendir. Yaşınız 18’den küçükse aile onayı atılacak adımlar öncesinde şarttır.

İstanbul Model Manken, hem kalıcı çözümler arayan profesyonel firmalar, hem de mesleğe gönül veren adaylar için kaliteli imkanlar sağlıyor… Size tavsiyemiz, web sitemize bir göz atın ve detaylı kataloğumuzu inceleyin.

 • Erkek Manken için Gerekli Bilgiler

  Her Manken için size görsel olarak mankenlerimizin boy fotoğrafını ve çeşitli açılardan çekilmiş görselleri gönderilecektir.

  Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için sipariş geçerken;
  • Mankenin Yaşı
  • Mankenin Vücut Ölçüleri
  • Mankenin Boyu
  • Mankenin Ayak Numarasını
  • Mankenlerimizin sizinle hangi tarihte çalışacağını
  • Mankenin Hangi ürün için ihtiyaç duyulduğu belirtilmelidir.

 • Erkek Mankenlerimiz İçin bizimle iletişime geçiniz Size en uygun Mankenleri sunabilmemiz için Kataloğumuzu gönderelim firmanıza uygun çözümler için hizmetimizden yararlanın.

Bir cevap yazın

Nasıl yardım edebiliriz ?

Size en hızlı şekilde yardımcı olabilmemiz için iletişime geçin.

Bizimle İletişime Geçin