Büyük Beden Manken

Büyük Beden Manken

Crystal Renn, Lizzie Miller gibi yabancı büyük beden mankenler dergi ve reklamlarda uzun süredir boy gösteriyor. Türkiye’de ise bu trend henüz tam olarak kavranabilmiş değil. Herkesin tanıdığı Işın Karaca bile iki ayrı büyük beden firması için modellik yapmış isimlerden biri. 0 bedenin çoktan demode olup büyük beden manken sektörünün geliştiği ülkemizde, 42 beden ve üstü talebi karşılayacak manken açığı, ortada ciddi bir pasta olmasına rağmen ne yazık ki halen giderilemiyor.

Türk kadınının güzellik ölçütü “zayıf olmak” olunca piyasadaki üreticiler de ne yazık ki katalog çekimleri için yurtdışından manken getiriyor. İdeal büyük beden manken 44 -46 beden olmalı. Ölçü olarak 100-80-110 güzel bir orantı verebilse de 104-86-112 oranı da sorun yaratmaz. Boy ise minimum 1,75 olmalıdır.

Medyatik olmadıkları için yok sayılan büyük beden mankenliği mesleğini ek iş olarak görmeyen firmamız İstanbul Model Manken Ajansı, fotoğraf makinesiyle anlaşmayı, poz vermeyi bilen profesyonelleri siz değerli müşterileri için bir araya getirdi. Atlamadan belirtelim; katalog sayfamızdan farklı alternatiflere ulaşabilirsiniz.

Kadınlar için halen utanılacak bir durum olarak algılanan “kilolu olma hali”, çekim başına 1000-1500 dolar kazandırabilmekte. Normal mankenlerle hemen hemen aynı ücrette çalışılabiliyor. Aranılan büyük beden modelin sahip olması gereken nitelikler, herhangi bir modelden de farklı değil: Duruş, ifade – gülüş – bakış, çekim teknolojileriyle anlaşabilme, yüz ifadesi ve ürünleri taşıyabilme kabiliyeti.

Büyük beden manken olmak hem anoreksiyaya karşı bir nevi tepki, hem hayatla barışık olma durumu; üstelik kazancı da gayet tatminkar. 1950’lerin yuvarlak hatlı bedenine dönüş yaşandığı bu dönemde ister üretici olun isterseniz cesaret arayan sempatik bir amatör; Eva Mendes, Scarlett Johansson, Monica Bellucci güzelliğine ulaşmanız hiç de zor olmayacak!

Katalog çekimleri ve özel tanıtım reklamları için aranan bir yüz olmak imkansız değil. Üstelik büyük beden modeller eskiden olduğu gibi sıkıcı tasarımlar için de değerlendirilmiyor. İstanbul Model Manken Ajansı, sizin ve firmanız için sürekli yeni modeller sunarak hizmetini en iyi şekilde yerine getirmeyi odakamış bir firmadır.

Büyük Beden Modellerimiz İçin bizimle iletişime geçiniz. Size en uygun modelleri sunabilmemiz için kataloğumuzu gönderelim firmanıza uygun çözümler için hizmetimizden yararlanın.

Çalışma Şekillerimiz

  • Lookbook çekimler
  • Katalog Çekimleri
  • Parça Başı Ürün Çekimleri
  • Sosyal Medya Takibi Çekimleri
  • Profesyonel Styling Hizmeti
  • Dış Mekan Katalog Çekimi Mankeni
  • Defile Organizasyonları
  • Profesyonel Mankenler
  • Prova Mankenleri
  • Büyük Beden Mankenler

Sadece birkaç işlemden sonra, profesyonel deneyimimiz ile tanışın.

Müşteri Yetkilisi, 0542 509 32 34