Bayan Manken

Model ya da manken; sanat, reklam ve moda çalışmalarında kendini ve tanıttığı ürünü profesyonelce sergileyen kişidir. Kapsamının sınırları pek tanımlanmamış olsa da dansçılık ve oyunculuk gibi bir performans sanatıdır. İster yabancı manken isterse Türk manken olsun, sunduğu fotoğrafta kendisinden istenilen duyguyu ifade etmek zorundadır ve bu yüzden kendilerini “aktör ya da oyuncu” olarak tanımlamayı tercih eder.

Vücut ve güzel sanatlar mankenliği, fitness, moda, bikini modelliği gibi çeşitli türleri vardır. Karakter mankenliği denen kavram, istenilen durumu sunması beklenen kişinin komik veya kilolu olabileceği anlamına da gelir.

Genel olarak podyum modelliği ve fotoğraf modelliği olarak iki ana kategori altında toplanan modellik olgusu; podyum ve iskele modelliği, gazete ve dergiler için medya sunum modelliği, moda kataloğu modelliği, reklam ve basım modelliği, iç çamaşırı – sergi salonu modelliği, mayo fitness modelliği ve girişte de belirttiğimiz büyük beden modelliği alt kategorilerini de bünyesinde barındırır.

Meslekteki diğer rakiplerine karşı öne çıkan mankenler ise Süper Model kavramıyla ifade edilir. Bunlar Dünyanın en çok para kazanan ve tanınan moda mankenleridir; en saygın moda dergilerinde, defilelerinde ve katalog çekimlerinde görev alırlar. Bayan Manken olan Kate Moss, Claudia Schiffer, Elle Macpherson, Naomi Campbell, Adriana Lima, Tyra Banks, Gisele Bündchen ve Gemma Ward gibi isimler halen podyumlarda tanınır ve boy gösterirler… Bu tanımı Dünya’da yapan ilk kişi Bayan Manken Lisa Fonssagrives olduğuna inanılmaktadır.

Bayan Manken Modelliğin kusursuz ve bol kazançlı bir meslek olduğuna inananlar için okyanus ötesi kaynaklı bir dipnot paylaşmak isteriz. ABD İşçi Bürosunun 2006 resmi verilerine göre Bayan mankenlerin saatlik ücreti sadece saatte 11,22 dolar idi. Tabi kalite ve zerafetinizle yığınların arasından sıyrıla bileceğinize inanıyorsanız bu rakam kat kat artacaktır.

Ülkemizde; özel tanıtım reklamları veya katalog çekimleri için kalifiye eleman ihtiyacı uzun yıllardır mevcut. Müşterisine profesyonel ve sorunsuz çözümler sunan İstanbul Model Manken, alanındaki tecrübesi ve geniş hizmet yelpazesi ile sizlere kalıcı çözümler sunacaktır. Zengin yabancı manken arşivi, deneyimli ve eğitimli Türk mankenhizmetleri için firmamız size yeter.

Foto Model Mankenliği İçin Başvuru Yapın

 • Bayan Manken için Gerekli Bilgiler

  Her Manken için size görsel olarak mankenlerimizin boy fotoğrafını ve çeşitli açılardan çekilmiş görselleri gönderilecektir.

 • Size daha iyi yardımcı olabilmemiz için sipariş geçerken;
  • Mankenin Yaşı
  • Mankenin Vücut Ölçüleri
  • Mankenin Boyu
  • Mankenin Ayak Numarasını
  • Mankenlerimizin sizinle hangi tarihte çalışacağını
  • Mankenin Hangi ürün için ihtiyaç duyulduğu belirtilmelidir.
 • Bayan Mankenlerimiz İçin bizimle iletişime geçiniz Size en uygun Mankenleri sunabilmemiz için Kataloğumuzu gönderelim firmanıza uygun çözümler için hizmetimizden yararlanın.

Bir yanıt yazın

Nasıl yardım edebiliriz ?

Size en hızlı şekilde yardımcı olabilmemiz için iletişime geçin.