Kadın Manken

Profil-Dokun
Kadın Manken hakkında bilgilendirme ve galeri sayfasıdır.

Bayan Manken Nedir ?

Kadın Manken

Model ya da manken; sanat, reklam ve moda çalışmalarında kendini ve tanıttığı ürünü profesyonelce sergileyen kişilere manken denir. Kapsamının sınırları pek tanımlanmamış olsa da dansçılık ve oyunculuk gibi bir performans sanatıdır. İster Yabancı manken isterse Türk manken olsun, sunduğu fotoğrafta kendisinden istenilen duyguyu ifade etmek zorundadır ve bu yüzden kendilerini “aktör ya da oyuncu” olarak tanımlamayı tercih eder. Vücut ve güzel sanatlar mankenliği, fitness, moda, bikini modelliği gibi çeşitli türleri vardır. Karakter mankenliği denen kavram, istenilen durumu sunması beklenen kişinin komik veya kilolu olabileceği anlamına da gelir.

İstanbul Mankenlik Ajansları

Genel olarak podyum mankeni  ve fotomodel olarak iki ana kategori altında toplanan modellik olgusu; podyum ve iskele modelliği, gazete ve dergiler için medya sunum modelliği, moda katalog mankeni, reklam ve basım modelliği, iç çamaşırı mankeni – sergi salonu modelliği, mayo fitness mankeni  ve girişte de belirttiğimiz büyük beden manken alt kategorilerini de bünyesinde barındırır. Meslekteki diğer rakiplerine karşı öne çıkan mankenler ise Süper Model kavramıyla ifade edilir. Bunlar Dünyanın en çok para kazanan ve tanınan moda mankenleridir; en saygın moda dergilerinde, defilelerinde ve katalog çekimlerinde görev alırlar. Bayan Manken olan Kate Moss, Claudia Schiffer, Elle Macpherson, Naomi Campbell, Adriana Lima, Tyra Banks, Gisele Bündchen ve Gemma Ward gibi isimler halen podyumlarda tanınır ve boy gösterirler… Bu tanımı Dünya’da yapan ilk kişi Bayan Manken Lisa Fonssagrives olduğuna inanılmaktadır.

İstanbul Katalog Çekimleri

Bayan Manken Modelliğin kusursuz ve bol kazançlı bir meslek olduğuna inananlar için okyanus ötesi kaynaklı bir dipnot paylaşmak isteriz. ABD İşçi Bürosunun 2006 resmi verilerine göre Bayan mankenlerin saatlik ücreti sadece saatte 11,22 dolar idi. Tabi kalite ve zerafetinizle yığınların arasından sıyrıla bileceğinize inanıyorsanız bu rakam kat kat artacaktır. Ülkemizde; özel tanıtım reklamları veya katalog çekimleri için kalifiye eleman ihtiyacı uzun yıllardır mevcut. Müşterisine profesyonel ve sorunsuz çözümler sunan Mankenlik Ajansımız İstanbul Model Manken, alanındaki tecrübesi ve geniş hizmet yelpazesi ile sizlere kalıcı çözümler sunacaktır. Zengin yabancı manken arşivi, deneyimli ve eğitimli Türk manken hizmetleri için Türkiye’nin en iyi mankenlik ajansından biri olarak destek vermeye hazırız.

Sadece birkaç işlemden sonra, profesyonel deneyimimiz ile tanışın.

Müşteri Yetkilisi, 0542 509 32 34

Videomuzu İzleyin

Hizmetler

 • Top Model Temini
 • Mekan Temini
 • Manken ve Fotomodel Temini
 • Web Sitesi Çekimi İçin Manken Temini
 • Prova Mankeni Temini
 • Çocuk Manken ve Fotomodel Temini
 • Sunucu Temini
 • Bale ve Dans Grubu Temini
 • Reklam ve Klip ve Sinema ve  Dizi ve Tanıtım Filmi Oyuncu Temini
 • Profesyonel ve Amatör Sanatçı Temini
 • Fuar – Reyon – Host – Hostes Temini
 • Tercüman ve  Rehber Temini