Ayak Modelleri

Ayak Modeli – Ayak Mankeni

Dudak, bacak, el, yüz gibi spesifik alanlara göre ayrılan “part modelliğin” ana dallarından biri olarak görülen ayak modelliği, belirli kriterlere sahip olunmasını gerektiren eğlenceli ve kazançlı bir mankenlik alanıdır. Ayak modelleri seçiminde genellikle (35 – 37) gibi küçük numaralar tercih edilir ancak müşterinin talebine göre ajanslarda farklı ayak numarası alternatifleri de mevcuttur. Bu alanda uzmanlaşmak isteyen kişilerin farklı açılarda ve şartlarda çekilmiş fotoğraflara sahip olması gereklidir. Görseller ayak sağlığınızı, bakımlı ve biçimli durumunuzu ispatlar kalitede olmalıdır.

İşletmelere profesyonel çözümler sunan İstanbul Model Manken, ayak mankeni konusunda alanında bir numaradır. Katalog sayfamızdan tüm alternatifleri görebileceğinizi belirtmek isteriz.

Ayakkabı, çorap, takı ve diğer aksesuar tanıtımlarında; markaların katalog çekimlerinde, kendi portfolyosunu oluşturmak isteyen profesyonellerin çalışmalarında ve stok fotoğrafçılığı alanında çalışabilecek modeller ayak sağlıkları konusunda son derece dikkatli davranırlar. Düzgün bir tene sahip yumuşak ayaklar, biçimli parmaklar, kir ve kıl benzeri olumsuzluklardan arındırılmak zorundadır. Ayakta damarlar çok belirgin olmamalı varis vb olumsuzlukları yaratacak şartlardan uzak durulmalıdır. Neredeyse işleri ve çekimleri haricinde adım bile atmazlar dersek abartmış olmayız sanırım.

Pedükür ve diğer bakımlarla ayakların temiz ve sağlıklı tutulması, farklı durumlar için uygun deodorantlar bulundurulması, gün aşırı çorap değiştirilip nasır – çatlak gibi engellerden uzak durulması şarttır. 1970’lerin ortalarında mesleğe giren Scott Adams, emekli olduğu 1995 yılına kadar 25 yıl boyunca sektörün en aranılan isimlerinden biriydi ve Dr. Scholl’un baş mankeniydi. Keza Zara Miller, Ashleigh Morris, Claire Kesby-Smith, Beverley Brown, Elisha Cuthbert ve Beverley Brown da bu alanda Dünya’ca tanınan isimlerdendir.

Uygun ayak modelliği seçimi konusunda atlamadan özetlememiz gereken bir durum daha mevcut. 1.80 ve üzeri profesyonel modellerin kemikli ve çirkin ayaklara sahip olduğu gibi genel bir inanış mevcut. Bu boydaki mankenlerin 39-40 civarı ayak numarasına sahip oldukları düşünüldüğünde ayak modelliği mesleğinin ne kadar hayati olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. Bizden size bir tavsiye; bu konuda kendinize güveniyor ya da profesyonel çözümler arıyorsanız vakit geçirmeden ajansımız İstanbul Model Manken ile irtibata geçin.

Dış mekân çekimler – Stüdyo çekimleri – Katalog çekimleri – Ürün fotoğraf çekimi – E-ticaret fotoğraf çekimleri – Prodüksiyon. En iyi Mankenlik Ajansı. 0542 509 3234

Sadece birkaç işlemden sonra, profesyonel deneyimimiz ile tanışın.

Müşteri Yetkilisi, 0542 509 32 34

Çalışma Şekillerimiz

  • Lookbook çekimler
  • Ayakkabı Katalog Çekimleri
  • Parça Başı Ürün Çekimleri
  • Sosyal Medya Takibi Çekimleri
  • Profesyonel Styling Hizmeti
  •  Mankeni Dış Mekan Katalog Çekimi
  • Defile Organizasyonları
  • Profesyonel Mankenler
  • Prova Mankenleri
  • Ayak Modelliği
Profil-Dokun